Dit voorjaar kregen we helaas te maken met een ziekte in onze veestapel. Het gaat om de ziekte IBR, een voor runderen besmettelijke griep. In enkele gevallen hebben we zieke dieren medicijnen toegediend. Dat past bij hoe wij om willen gaan met ziektes in onze veestapel: alleen de dieren die ziek zijn behandelen wij als dat nodig is.

Toen wij bloedonderzoek deden van onze veestapel bleek vrijwel de gehele koppel op stal besmet te zijn met het virus. Gelukkig waren er maar enkele dieren heel ziek geworden. We moesten hier wel echter wat mee: als vrijwel alle dieren op stal besmet zijn is het onmogelijk om vrij te worden van de ziekte zonder vaccinatie. We hebben dit voorjaar ervoor gekozen om toch de hele koppel op stal te vaccineren. De dieren die buiten in het natuurgebied lopen zijn niet besmet geraakt en het was dan ook niet nodig om die te vaccineren.

Sinds de vaccinatie merken we dat de er geen zieke dieren meer zijn door IBR. We moeten deze vaccinatie elk half jaar voortzetten tot alle besmette dieren uiteindelijk niet meer op de boerderij zijn. Helaas duurt dat nog een paar jaar, is de verwachting.

We delen dit graag open en transparant: we willen graag zonder vaccinatie werken maar in dit geval bleek dit onmogelijk.